Prezidentka Čaputová podporila vyhostenie ruských diplomatov zo Slovenska, ktorí cielene narúšali stabilitu a oslabovali bezpečnosť v krajine

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Vyhostenie ruských diplomatov z územia SR je adekvátnou odpoveďou na zistenia Vojenského spravodajstva a orgánov činných v trestnom konaní.

Podľa prezidentky Zuzany Čaputovej sú tieto zistenia mimoriadne vážne a potvrdzujú dlhodobý trend ovplyvňovania verejnej mienky a politiky na Slovensku zo strany Ruska. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Záškodnícka činnosť Rusov

„Cieľom takýchto aktivít je v konečnom dôsledku narušiť vnútornú stabilitu a oslabiť bezpečnosť Slovenska a musíme sa im preto účinne brániť,“ vyhlásila hlava štátu.

Verí, že bezpečnostné zložky do dôsledkov vyšetria všetky podozrenia zo špionáže v prospech Ruska a budú schopné zamedziť podobným aktivitám v budúcnosti.

Získavanie utajovaných informácií

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala štyri osoby podozrivé zo špionáže pre Rusko. Ako informoval na tlačovej besede dočasný prezident Policajného zboru Štefan Hamran, akcia sa uskutočnila 11. až 14. marca a spolupracovali na nej aj s Vojenským spravodajstvom.

Jej cieľom bola eliminácia činnosti spravodajskej služby Ruskej federácie na území Slovenska. Polícia v rámci operácií Matrioška a Kaťuša vykonala päť domových prehliadok a sedem prehliadok iných priestorov v Košiciach, Vranove nad Topľou, Ružomberku a v Liptovskom Hrádku (okres Liptovský Mikuláš).

Zo štyroch zadržaných osôb orgány činné v trestnom konaní obvinili dve a jednej navrhli väzobné stíhanie.

Viac k témam: akcia Kaťuša, akcia Matrioška, Dezinformácie, Hoaxy, Šírenie nepravdivej informácie, Špionáž, Tajné informácie
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová podporila vyhostenie ruských diplomatov zo Slovenska, ktorí cielene narúšali stabilitu a oslabovali bezpečnosť v krajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: