Prezidentka Čaputová navštívila zmodernizované zariadenie pre seniorov v Santovke. Vyzdvihla snahu Patakyovej a vytrvalosť personálu

12.3.2022 (Webnoviny.sk) – K modernizácii a rekonštrukcii zariadenia pre seniorov v Santovke (okr. Levice) dopomohlo unikátne vedenie a dobrá spolupráca s obcou.

Uviedla to prezidentka SR Zuzana Čaputová po stretnutí s vedením a personálom zariadenia pre seniorov v Santovke ako aj s jeho klientmi.

Ľudský prístup personálu

Návštevou chcela poukázať na príklad zlepšovania starostlivosti o seniorov a zároveň vyzdvihnúť úsilie ombudsmanky Márie Patakyovej a význam jej úradu.

Ten sa dlhodobo zaoberal danou problematikou, upozorňoval na nedostatky a zároveň navrhoval aj konkrétne kroky na zlepšenie starostlivosti v zariadeniach pre seniorov.

Hlava štátu priblížila, že seniori sú v zariadení spokojní najmä s ľudským prístupom personálu. Zariadenie je podľa prezidentky nielen moderné, ale hlavne bezpečné.

Obsahuje mnoho zariadení, ktoré monitorujú dym, oheň či pohyb osôb a tiež umožňujú rýchly kontakt zdravotnej služby.

Dobrá spolupráca s mestom

Unikátne vedenie zariadenia a dobrá spolupráca s obcou, ktorá je zriaďovateľom zariadenia, pomohla z pohľadu prezidentky k modernizácii, rekonštrukcii zariadenia a dobudovať jeho ďalšiu časť, v ktorej sú samostatné byty pre klientov.

Patakyová priblížila, že do zariadenia v Santovke prišli v roku 2019 na neohlásenú návštevu a našli otvorenosť zariadenia aj ľudí, ktorí v ňom pracujú.

Ombudsmanka dodala, že na dnešnej návšteve im boli predstavené ďalšie plány do budúcna, ktoré keď sa rozvinú, tak Santovka bude podľa nej mať naďalej unikátny vizuál v slovenských podmienkach. Zariadenie v Santovke vníma ako prísľub pre všetkých starších ľudí, že dôstojné dožívanie je možné aj na Slovensku.

Prezidentka sa po návšteve poďakovala aj Patakyovej a pripomenula, že sa ombudsmanke končí päťročné funkčné obdobie. „Vieme, že bola veľmi aktívna v mnohých oblastiach aj v oblasti starostlivosti o seniorov. Veľmi si jej prácu vážim a vysoko ju oceňujem. Tento úspešný príbeh Santovky je súčasťou toho, na čo bola zameraná jej činnosť,“ povedala.

Priblížila, že zariadenie vzniklo s pomocou financií Európskej únie a zo strany obce je tu päť percentné kofinancovanie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová navštívila zmodernizované zariadenie pre seniorov v Santovke. Vyzdvihla snahu Patakyovej a vytrvalosť personálu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: