Prezidenta Putina opustil jeho poradca. Chcel si zachrániť kožu a vlastné peniaze?

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – Anatolij Čubajs, poradca ruského prezidenta Vladimira Putina, odstúpil z pozície a rozhodol sa odísť z Ruska. Ako referuje spravodajský web BBC, učinil tak údajne pre ruskú inváziu na Ukrajinu. Jeho abdikáciu potvrdil aj hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Čubajs je najvyšší predstaviteľ Kremľa v doterajšom priebehu vojny na Ukrajine, ktorý sa rozhodol nepodieľať sa na agresii Putinovho režimu v susednom štáte. Krátko po vypuknutí vojny zverejnil na Facebooku fotografiu zavraždeného opozičného predstaviteľa Borisa Nemcova, čo bolo považované za kritické gesto voči Kremľu.

Čubajs svoju rezignáciu nekomentoval a podľa niektorých médií sa už momentálne spolu s manželkou nachádza v Turecku. V ostatnom čase údajne nepatril k najbližším spolupracovníkom Putina. V Rusku ho však uznávali najmä pre jeho úlohu pri reforme ruskej ekonomiky po páde Sovietskeho zväzu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Kira Jarmyšová, hovorkyňa a blízka spolupracovníčka uväzneného opozičného lídra Alexeja Navaľného, sa však domnieva, že v Čubajsovom prípade nešlo o protivojnový protest. Podľa nej si iba chcel zachrániť „kožu a vlastné peniaze”.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidenta Putina opustil jeho poradca. Chcel si zachrániť kožu a vlastné peniaze? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: