Prezident Zelenskyj žiada USA o ďalšiu pomoc, obrana jeho krajiny pred ruskou inváziou je v bode obratu

31.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj uviedol, že obrana jeho krajiny pred ruskou inváziou je v „bode obratu”. Opäť vyzval Spojené štáty, aby poskytli ďalšiu pomoc.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Učinil tak po tom, čo Kremeľ porušili sľub, že nebude útočiť na oblasti okolo Kyjeva a Černihiva. Rusi namiesto toho zintenzívnili ostreľovanie a útoky na spomenuté oblasti, čo prehĺbilo pochybnosti o akomkoľvek pokroku smerom k ukončeniu vojny.

Podľa Zelenského nešlo o stiahnutie ruských síl, ale o dôsledky toho, že ich ukrajinskí vojaci vyhnali z viacerých oblastí. „Tiež vidíme, že Rusko teraz sústreďuje svoje sily na nové útoky na Donbas a pripravujeme sa na to,” poznamenal Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Taktiež povedal, že odvolal ukrajinských veľvyslancov v Gruzínsku a Maroku, pričom naznačil, že neurobili dosť na to, aby presvedčili tieto krajiny k podpore Ukrajiny a potrestaniu Ruska za inváziu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskyj žiada USA o ďalšiu pomoc, obrana jeho krajiny pred ruskou inváziou je v bode obratu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: