Prezident Zelenskyj označil Macrona za skutočného priateľa Ukrajiny

25.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj zagratuloval Emmanuelovi Macronovi k víťazstvu v prezidentských voľbách a k porážke jeho krajne pravicovej vyzývateľky Marine Le Penovej, o ktorej sa predpokladá, že má úzke vzťahy s Ruskom.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Zelenskyj v nedeľu označil Macrona za „skutočného priateľa Ukrajiny” a vyjadril ocenenie podpore zo strany francúzskej hlavy štátu. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter po francúzsky napísal: „Som presvedčený, že budeme spoločne napredovať k novým spoločným víťazstvám. Smerom k silnej a zjednotenej Európe!”

Macron sa snaží o diplomatické riešenie ruskej vojny na Ukrajine. Francúzsko však zároveň Ukrajine poslalo významné zbrane a Macron plánuje ďalšie dodávky. V televíznej debate pred nedeľňajším druhým kolom volieb Macron zaútočil na Le Penovej minulé vzťahy s Ruskom, osobitne na to, že jej strana dostala v roku 2014 úver od rusko-českej banky.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Prezidentské voľby vo Francúzsku, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Zelenskyj označil Macrona za skutočného priateľa Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: