Prezident USA Biden odmieta rozsiahlejší konflikt, Rusko podľa neho cíti zúfalstvo zo zlyhania

28.4.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden odmieta ruské tvrdenia, že by vojna na Ukrajine mohla prerásť do väčšieho konfliktu medzi Moskvou a Spojenými štátmi a ich spojencami v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorý by mohol priviesť svet na pokraj jadrovej konfrontácie.

Na podujatí v Bielom dome vyhlásil, že táto myšlienka je síce „znepokojujúca“, ale „nie je pravdivá“. Biden obvinil ruských predstaviteľov z preháňania a podotkol, že to iba „dokazuje zúfalstvo, ktoré Rusko cíti pre svoje žalostné zlyhanie“ počas invázie na Ukrajinu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflik

Namiesto toho, aby povedali, že Ukrajinci odolávajú ruským silám, musia svojim ľuďom tvrdiť, že sú do toho zapojené Spojené štáty a NATO,“ povedal Biden. Dodal, že „nikto by sa nemal len tak vyjadrovať o použití jadrových zbraní“ a označil to za „nezodpovedné“.

Biden zároveň požiadal Kongres o ďalších 33 miliárd dolárov na pomoc Ukrajine. Povedal, že boj na Ukrajine je bojom za slobodu a „nie je lacný, ale bude nákladnejší, ak svet ustúpi ruskej agresii“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident USA Biden odmieta rozsiahlejší konflikt, Rusko podľa neho cíti zúfalstvo zo zlyhania © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: