Prezident Biden prijal víťazov Stanleyho pohára, vo výprave Tampy Bay Lightning nechýbal ani Černák (video)

26.4.2022 (Webnoviny.sk) – Hokejisti amerického klubu Tampa Bay Lightning síce v zámorskej NHL získali Stanleyho pohár už trikrát, až v pondelok však premiérovo absolvovali tradičnú návštevu amerického prezidenta v jeho sídle – Bielom dome vo Washingtone.

Víťaz spomenutej prestížnej trofeje počas nasledujúceho ročníka, väčšinou pred duelom na ľade Washingtonu Capitals, absolvuje prijatie o hlavy USA. Teraz nastala zmena, Lightning si uvedenú slávnosť užili medzi domácimi súbojmi proti Floride a Columbusu.

Tretí pokus už vyšiel

Prvýkrát “blesky” zvíťazili v profilige v ročníku 2003/2004 a v ďalšej sezóne do Bieleho domu nemohli prísť pre výluku. Druhýkrát ovládli play-off NHL v lete 2020 a “proti” bola pandémia koronavírusu.

Lightning sa teda dostali k americkému prezidentovi až na tretí pokus. Po triumfe v sezóne 2003/2004 nemal možnosť obzrieť si sídlo prezidenta USA útočník Jiří Bicek, teraz však medzi návštevníkmi nechýbal obranca Erik Černák.

Prvá dáma nosí šťastie

Joe Biden počas pondelkového prijatia kapitánovi organizácie Stevenovi Stamkosovi povedal, že starne. Ocenil tiež snahu klubu pri podpore očkovania proti koronavírusu a vyhol sa politickým témam. Pripomenul tiež, že vlani navštívila prvá dáma Jill Bidenová domácu arénu “bleskov”, keďže v nej sídlilo vakcinačné centrum.

“Netvrdím, že prvá dáma svojou návštevou vo vašej aréne je dôvod, prečo ste zvíťazili. Pripomínam však, že tam bola aj počas prezidentskej kampane v roku 2020. Zdá sa, že sa ukazuje tam, kde prídu úspechy, je to minimálne na zamyslenie,” povedal s úsmevom Joe Biden.

Čakanie stálo za to

Pondelkovú slávnosť absolvovali aj mnohí hokejisti, ktorí už nie sú súčasťou kádra Lightning, no s klubom získali niektorý z ostatných dvoch Stanleyho pohárov.

“Trvalo dlho, kým sme sa sem dostali. Ani sme si neboli istí, či tú šancu dostane. To čakanie však stálo za to,” povedal Kanaďan Steven Stamkos.

Viac k témam: Americký prezident, NHL National Hockey League, Pandémia, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident Biden prijal víťazov Stanleyho pohára, vo výprave Tampy Bay Lightning nechýbal ani Černák (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: