Premiér Johnson odmietol tvrdenie, že Západ vedie zástupný konflikt s Ruskom

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Britský premiér Boris Johnson povedal, že Spojené kráľovstvo nechce, aby vojna eskalovala za hranice Ukrajiny. Zároveň odmietol obvinenie Moskvy, že Západ vedie zástupný konflikt s Ruskom. Ukrajinci sú napadnutí z ruského územia a majú právo chrániť a brániť sa útokmi v Rusku, povedal Johnson v Talk TV.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov obvinil NATO z toho, že svojou podporou Ukrajine „prilieva olej do ohňa“ a tiež povedal, že by sa nemala podceňovať hrozba tretej svetovej vojny. Rusko konkrétne spomenulo Spojené kráľovstvo, ktoré skritizovalo po tom, čo jeden z vládnych politikov povedal, že je legitímne, keď Ukrajina útočí na skladiská paliva v Rusku Britániou darovanými zbraňami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Je veľmi, veľmi dôležité, aby sme neprijali spôsob, ktorým sa Rusi snažia rámcovať, to čo sa deje na Ukrajine,” povedal Johnson s tým, že sa to snažia prezentovať ako konflikt Ruska a Západu, ale tak to nie je.

Viac k témam: Britský premiér, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Johnson odmietol tvrdenie, že Západ vedie zástupný konflikt s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: