Predseda súdnej rady Mazák diskutoval o budúcnosti ukrajinskej justície

16.3.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák sa zúčastnil na online seminári organizovanom Európskou sieťou súdnych rád, ktorého témou bola situácia na Ukrajine a možná pomoc ostatných členských súdnych rád ukrajinským kolegom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Súdnej rady Veronika Müller.

Upevňovanie nezávislosti súdnictva

Cieľom seminára bolo otvoriť diskusiu o tom, ako môžu jednotlivé justičné systémy a súdne rady v Európe pomôcť a podporiť formovanie a upevňovanie nezávislosti súdnictva a jej fungovanie na základe zodpovednosti pred spoločnosťou.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Na seminári sa zúčastnili okrem predsedu Vysokej rady súdnictva Ukrajiny aj predsedovia a zástupcovia súdnych rád členských štátov Európskej únie, zástupcovia Európskej komisie, predseda Európskeho združenia sudcov, zástupca Siete predsedov najvyšších súdov členských štátov Európskej únie, ako aj sudcovia z viacerých štátov Európskej únie.

List predsedovi Vysokej rady súdnictva Ukrajiny

Súdna rada Slovenskej republiky nepochybne podporí Ukrajinu v jej snahe stať sa členom Európskej únie tým, že svojim ukrajinským kolegom vo Vysokej rade súdnictva ponúkne všetku možnú pomoc,“ povedal Mazák vo svojom príhovore.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Predseda súdnej rady už pred dvoma týždňami reagoval na ruskú agresiu a rozpútanie vojny u našich ukrajinských susedov. Už vtedy listom, ktorý adresoval predsedovi Vysokej rady súdnictva Ukrajiny, vyjadril pripravenosť slovenskej súdnej rady a jej kancelárie poskytnúť potrebnú pomoc a záštitu pre členov ukrajinskej súdnej rady, zamestnancov jej kancelárie a ich rodiny.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Súdnictvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Predseda súdnej rady Mazák diskutoval o budúcnosti ukrajinskej justície © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: