Pravicové strany sa spojili, do boja o post župana Nitrianskeho kraja pošlú len jedného kandidáta

28.3.2022 (Webnoviny.sk) – Kandidáti na post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Martina Holečková (KDH) a Daniel Balko (blok pravicových strán) sa dohodli, že do volieb pôjde len jeden z nich.

Kraj potrebuje zmeny

Kraj potrebuje podľa Balka zásadnú zmenu, najväčšou šancou na ňu je podľa neho vytvorenie širokého bloku stredopravých politických strán.

Obaja kandidáti si budú zatiaľ robiť podľa vysvetlenia Holečkovej vlastnú kampaň, v určitom momente však padne rozhodnutie o podpore len jedného z nich.

Nechcú trieštiť hlasy voličov

„Toto rozhodnutie sme urobili včas, aby sme ubezpečili našich voličov a podporovateľov, že nechceme trieštiť hlasy voličov. Ako zodpovední politici chápeme, že vždy, keď ide o veľa, osobné ambície sa musia skloniť pred šancou na väčší úspech,“ uviedol Balko, ktorý je nominantom strán Spolu, Šanca, ODS a Demokratická strana.

Martinu Holečkovú ako kandidátku na post predsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja schválila Rada Kresťanskodemokratického hnutia.

Viac k témam: Kandidáti, Župné voľby
Zdroj: Webnoviny.sk – Pravicové strany sa spojili, do boja o post župana Nitrianskeho kraja pošlú len jedného kandidáta © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: