Pozvite priateľov na večeru a pochváľte sa tajomstvom japonských majstrov kuchyne

30.8.2021 (Webnoviny.sk) – Ešte nedávno by len málokto vedel, čo je to tepan a aké sú jeho výhody. S rastúcim záujmom o netradičné a exotické kuchyne sa dostala sa na výslnie aj táto špeciálna varná doska, typická pre japonskú tradičnú kuchyňu. Príprava menu sa vďaka nej stane pre vás i vašich blízkych skutočným kulinárskym zážitkom! Miele ju ponúka vo variante Yaki ako jeden z prvkov radu SmartLine. Vybrať si môžete z rôznych druhov ohrevu (indukčný, plynový, elektrický) alebo z niekoľkých doplnkov, ako je wok, gril či práve tepan Yaki.

Čo je tepan?

“Tepan” sa prekladá ako “horúci stôl”, prípadne “vyprážať na železnej ploche”. Je to v podstate horúca platnička na sporáku, platňa a grilovacia doska, na ktorej je možné okrem grilovania tiež restovať alebo opekať rôzne kulinárske špeciality. Pripraviť na ňom môžete všetko od bohatých raňajok cez chutné obedy až po elegantné večere.

Hravo si poradí s vajíčkami, slaninou, zeleninou, plackami, ale tiež so steakmi či rybami. Aj príprava morských plodov a rôznych exotických špecialít sa stane doslova divadelným predstavením plným farieb a vôní! A čo ak dostanete chuť na sladké? Ani to nie je pre tepan žiadny problém. Rozmaznávajte svoje chuťové poháriky napríklad palacinkami, lievancami, grilovaným banánom alebo ananásom, pečeným jablkom či ďalšími dobrotami.

Využiť ho môžete aj pre záverečnú úpravu pokrmov spolu s ďalším pomocníkom – vákuovacou zásuvkou sous-vide. Príprava pokrmov na tepane je nielen efektívna, ale aj rýchla a k šetrná k surovinám. Ingrediencie sa ukladajú priamo na horúcu plochu bez tuku. Po obrátení sa suroviny opečú z druhej strany, celá príprava jedla je tým pádom veľmi šetrná, čím sa zachovajú vitamíny, jedlo nestratí farbu, vôňu ani chuť.

Tepan Yaki od Miele z vás urobí kráľov aj kráľovné kuchyne

Tepan Yaki od Miele s indukčnou vyhrievanou plochou zaujme nielen svojim elegantným dizajnom vhodným do každej kuchyne, ale aj rôznymi inovatívnymi funkciami pre ten najlepší zážitok z varenia vášho obľúbeného jedla. Napríklad teplotu varu si teraz môžete ľahko a rýchlo nastaviť pomocou číselného radu SmartSelect. Tepan disponuje dvoma samostatne regulovateľnými zónami, aby bol hlavný chod a príloha pripravené vždy v rovnaký čas a v perfektnej kvalite. S ďalšími prístrojmi z rady SmartLine vytvorí tepan z vašej kuchyne skutočné srdce domova aj miesto, kde si vy, aj vaši blízki môžu vychutnávať dokonalý kulinársky zážitok priamo u vás doma.

Film o rôznych možnostiach využitia tepanu (v nemčine) si môžete pozrieť tu.

Spotrebiče Miele a príslušenstvo k nim zakúpite v Miele Experience Centre v Bratislave, v oficiálnom e-shope alebo u autorizovaných partnerov Miele.

Informačný servis

Viac k témam: kuchyňa, PR, tepan, varná doska
Zdroj: Webnoviny.sk – Pozvite priateľov na večeru a pochváľte sa tajomstvom japonských majstrov kuchyne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: