Potopila Ivanka Trumpová svojho otca pred Kongresom? Osem hodín popisovala udalosti z dňa, kedy došlo k útoku na Kapitol

6.4.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalá poradkyňa Bieleho domu Ivanka Trumpová v utorok niekoľko hodín vypovedala pred výborom amerického Kongresu, ktorý vyšetruje útok na Kapitol zo 6. januára 2021.

Trumpová vypovedala osem hodín

Dcéra vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa mala hovoriť o aktivitách jej otca počas spomenutej krízy. Vypočúvanie trvalo podľa amerických médií do osem hodín.

Trumpová, ktorá bola jednou z poradcov snažiacich sa presvedčiť prezidenta na odsúdenie násilností v Kapitole, sa na rozdiel od iných svedkov nepokúšala využiť svoje právo mlčať. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Svedkov čaká verejné vypočúvanie

Trumpová sa dostavila pred výbor niekoľko dní po tom, ako sa s vyšetrovateľmi stretol jej manžel a bývalý poradca Bieleho domu Jared Kushner.

Ako v prípade ďalších viac ako 800 svedkov, obe výpovede sa konali v súkromí. Verejné vypočúvania by sa podľa očakávaní mali začať v máji.

Viac k témam: Americký kongres, útok na Kapitol, vypočúvanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Potopila Ivanka Trumpová svojho otca pred Kongresom? Osem hodín popisovala udalosti z dňa, kedy došlo k útoku na Kapitol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: