Poslanci na piaty pokus zvolili komisára pre deti, bude ním zakladateľ Úsmevu ako dar

25.5.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci za komisára pre deti zvolili Jozefa Mikloška. Zo 130 prítomných poslancov získal 79 hlasov. Mikloško je zakladateľ neziskovky Úsmev ako dar.

Poslanci nového komisára pre deti zvolili na piaty pokus. Snažili sa o to od decembra minulého roka. Okrem Mikloška kandidovali na post komisára Janette Motlová, Júlia Lindtnerová a Natália Blahová. V kresle komisárky pre deti bola doteraz exministerka práce za stranu Smer – sociálna demokracia Viera Tomanová.

Komisár pre deti posudzuje na základe podnetu alebo z vlastnej iniciatívy dodržiavanie práv dieťaťa. Jeho úlohou je presadzovanie záujmov detí v spoločnosti. Spolupracuje s deťmi priamo alebo prostredníctvom organizácií pôsobiacich v oblasti práv detí. Komisár nezasahuje do sporov rodičov o zverenie starostlivosti dieťaťa pri rozvodovom konaní. Je však oprávnený zúčastniť sa súdneho konania podľa všeobecných predpisov o konaní pred súdmi.

Viac k témam: Komisár pre deti
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci na piaty pokus zvolili komisára pre deti, bude ním zakladateľ Úsmevu ako dar © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: