Popieračovi holokaustu Magátovi prehľadali vo Švajčiarsku dom, našli tam nacistické materiály aj zbraň

1.4.2022 (Webnoviny.sk) – Švajčiarska polícia na žiadosť slovenských kolegov vykonala v utorok 29. marca domovú prehliadku v nehnuteľnosti, kde mal prihlásený pobyt Marián Magát stíhaný pre extrémizmus.

Ako informoval na sociálnej sieti Policajný zbor SR, počas prehliadky švajčiarski policajti zaistili väčšie množstvo extrémistických materiálov s nacistickou symbolikou, ako aj nelegálne držanú strelnú zbraň a väčšie množstvo nelegálne držaného streliva.

Obvinený je v 37 skutkoch

Národná kriminálna agentúra zadržala a obvinila Mariána Magáta po skončení pojednávania na súde v Žiline 24. januára. Stíhaný je pre výrobu a rozširovanie extrémistických materiálov, ako aj popieranie holokaustu na internete a tiež v súvislosti s knihou Židokracia, ktorej je autorom.

Celkovo má ísť o 37 skutkov. Súdy následne rozhodli o jeho väzobnom stíhaní pre hrozbu pokračovania v trestnej činnosti.

Odsúdený bol aj v inom prípade

Marián Magát je zakladateľom skupiny Vzdor Kysuce. V inom prípade bol v roku 2017 za nedovolené ozbrojovanie právoplatne odsúdený na tri roky podmienečne, v dôsledku čoho nemohol kandidovať na post predsedu Žilinského samosprávneho kraja. V roku 2016 neúspešne kandidoval v parlamentných voľbách.

Viac k témam: Domová prehliadka, Extrémizmus, Holokaust, Nacisti, Nelegálne zbrane, Neonacisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Popieračovi holokaustu Magátovi prehľadali vo Švajčiarsku dom, našli tam nacistické materiály aj zbraň © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: