Poľskí senátori vyzvali na zrýchlené prijatie Ukrajiny do Európskej únie, obdivujú jej hrdinský postoj voči ruskej agresii

10.3.2022 (Webnoviny.sk) – Horná komora poľského parlamentu v stredu prijala uznesenie, v ktorom vyzýva štáty Európskej únie, aby podporili zrýchlený proces integrácie Ukrajiny do Európskej únie. Informuje o tom oficiálna stránka poľského Senátu.

Senátori v uznesení vyjadrili svoj hlboký obdiv k hrdinskému postoju „ukrajinských bratov a sestier“ tvárou v tvár ruskej agresii.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Senátori pripomínajú, že obyvatelia Ukrajiny už druhýkrát za ostatných 10 rokov prelievajú svoju krv za slobodu, nezávislosť a túžbu kráčať po európskej ceste.

Senátori zdôrazňujú, že hodnoty, ktoré priniesli západnej Európe 77 rokov mieru a prosperity, sú dnes ohrozené. „Ukrajinský vojak bráni celú Európu tým, že bráni hranice svojej krajiny,“ píše sa v uznesení.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľskí senátori vyzvali na zrýchlené prijatie Ukrajiny do Európskej únie, obdivujú jej hrdinský postoj voči ruskej agresii © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: