Polícia počas sviatkov zintenzívni kontroly na cestách, sústredí sa na alkohol za volantom či dodržiavanie rýchlosti

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia počas veľkonočných sviatkov posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku, do opatrení zapojí aj železničných policajtov.

Polícia očakáva nápor na cestách

Akcia Život začne vo štvrtok (14. apríla) a potrvá do pondelka (18. apríla) do večerných hodín. Polícia to odôvodňuje predpokladanou zvýšenou intenzitou cestnej premávky počas veľkonočných sviatkov. Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na nehodových miestach a úsekoch, dohliadať na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch, preventívne pôsobiť na miestach väčšej koncentrácie osôb ako sú bary, diskotéky, stanice, kostoly, cintoríny či nákupné centrá.

Alkohol za volantom

Polícia plánuje dohliadať aj na disciplinovanosť chodcov, cyklistov a motocyklistov a vo zvýšenej miere sa zameriavať na kontrolu dodržiavania najvyšších dovolených rýchlostí a na kontrolu dodržiavania zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok.

Polícia pripomína, že vodiči pod vplyvom alkoholu na cesty nepatria. „Jazda v opitosti nad jedno promile je trestný čin, za ktorý hrozí až ročné väzenie. Takéto prípady budú policajti riešiť nekompromisne,” zdôraznila Bárdyová.

Viac k témam: Alkohol za volantom, Cestná premávka, Veľkonočné prázdniny
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia počas sviatkov zintenzívni kontroly na cestách, sústredí sa na alkohol za volantom či dodržiavanie rýchlosti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: