Pojednávanie v kauze prípravy vraždy Volzovej bude pokračovať v máji, obžalobe čelia Rusko či Černák

4.3.2022 (Webnoviny.sk) – Hlavné pojednávanie v kauze prípravy vraždy podnikateľky Silvie Klaus Volzovej by pred senátom Okresného súdu Bratislava II malo pokračovať 26. mája. Vyplýva to z rozpisu súdnych pojednávaní na internetovej stránke Ministerstva spravodlivosti SR.

Súd tento prípad prejednáva od mája 2019, pričom naposledy bol termín pojednávania vytýčený na 20. januára tohto roku. Nakoniec ho však zrušili z dôvodu dlhodobej práceneschopnosti predsedu senátu.

Obžalobe čelí aj exriaditeľ TV Markíza

Obžalobe v tomto prípade čelia bývalý riaditeľ TV Markíza a exminister hospodárstva Pavol Rusko a odsúdení príslušníci podsvetia Mikuláš Černák, Miloš Kaštan a Róbert Lališ prezývaný Kýbeľ.

Prípad sa prejednáva za sprísnených bezpečnostných podmienok v bratislavskom Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody.

Volzovú mali odstrániť po prepísaní podielu

Podľa obžaloby navštívil Rusko v roku 1997 Mikuláša Černáka v Banskej Bystrici s tým, aby Volzovú uniesli, donútili ju prepísať svoj podiel v spoločnosti Markíza – Slovakia na neho a potom ju odstránili.

Rusko obvinenie odmieta. Vo svojej výpovedi pred súdom v máji 2019 pripomenul, že akúkoľvek zmenu vo vlastníckej štruktúre spoločnosti Markíza – Slovakia, ktorú spoluvlastnil s Volzovou, by musela odobriť licenčná rada.

Ak by, ako sa tvrdí v obžalobe, Volzovú niekto prinútil prepísať jej podiel na Ruska a ten by ju následne zlikvidoval, rada by ju nemohla vypočuť. To totiž podľa Ruska prikazoval zákon. V tom prípade by spoločnosť mohla prísť o vysielaciu licenciu.

Podiel na skutku poprel aj Lališ

Týmto je podľa obžalovaného vyvrátený argument obžaloby, že by z jej smrti mal finančný prospech „To nemá žiadnu logiku, to by som musel byť psychicky chorý,“ skonštatoval Rusko. Podiel na skutku popiera aj odsúdený šéf sýkorovcov Róbert Lališ.

Ten mal podľa obžaloby zabezpečiť sledovanie Volzovej. Celá vec sa nakoniec neuskutočnila, keďže Mikuláša Černáka vzali do väzby. Černák s Kaštanom účasť na skutku pripustili a Černák sa Volzovej na pojednávaní v septembri 2019 aj ospravedlnil.

Viac k témam: Príprava vraždy Sylvie Volzovej, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pojednávanie v kauze prípravy vraždy Volzovej bude pokračovať v máji, obžalobe čelia Rusko či Černák © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: