Podvodníci opäť úradovali v Trnavskom kraji, od starých ľudí sa im podarilo vylákať tisícky eur

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia v Trnavskom kraji aj v apríli zaznamenala viaceré podvody, ktorých obeťami sa stali seniori. Starších ľudí preto varuje, aby nekomunikovali s cudzími osobami, ktoré žiadajú rôzne informácie o rodine alebo peniaze.

„Upozorňujeme, že podvodníci ovládajú manipulačné techniky, ktorými vedia od ľudí najskôr vylákať potrebné informácie o ich rodine a potom im vyrozprávajú príbeh, ktorému obete ľahko uveria. Pod nátlakom a v snahe pomôcť blízkym v ťažkej životnej situácii konajú ľudia podľa presných inštrukcií z telefónu,“ uviedla hovorkyňa trnavskej krajskej polície Mária Linkešová.

Starček prišiel o desaťtisíc eur

Podvodníci podľa Linkešovej obrali o peniaze aj 90-ročného muža z okresu Piešťany. Presvedčili ho, že jeho brat potrebuje súrne 10-tisíc eur. Keď im starček peniaze dal, o podvod sa pokúsili opäť na druhý deň, vtedy im to už nevyšlo.

O peniaze prišla aj 83-ročná žena z okresu Galanta. V noci jej volala cudzia osoba s tým, že jej syn leží v nemocnici a potrebuje hotovosť 4 000 eur.

Peniaze nechala podľa pokynov v igelitovej taške pred bránou rodinného domu. Cez okno potom sledovala muža, ktorý bol zahalený a peniaze si z dohodnutého miesta zobral.

Používajú aj nový trik

Veľmi presvedčivý telefonát mala aj dôchodkyňa z okresu Dunajská Streda, od ktorej volajúci lákal 1 000 eur.

Podľa Linkešovej podvodníci okrem rokmi osvedčenej legendy vnuk a vnuk – lekár zaradili do repertoáru aj legendu o policajtovi.

V telefóne sa predstavia ako policajti a predstierajú, že vnuk alebo syn je zadržaný políciou a v mene advokáta alebo sudcu žiadajú peniaze na kauciu.

Viac k témam: Krimi, Podvod, Podvodníci, Seniori
Zdroj: Webnoviny.sk – Podvodníci opäť úradovali v Trnavskom kraji, od starých ľudí sa im podarilo vylákať tisícky eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: