Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpa, najpočetnejšiu skupinu tvoria Ukrajinci

26.9.2022 (Webnoviny.sk) – Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v auguste tohto roka stúpol. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 83-tisíc cudzincov, čo bolo o 1,7 tisíca osôb viac ako v júli tohto roka. Medziročne išlo o nárast o 14,2 tisíca cudzincov. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na trhu dominujú Ukrajinci

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 832, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 30,9 tisíca.

Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 111 na 9,4 tisíca. Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,2 tisíca, nasledovali Česi so 6,3 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,5 tisíca.

Najvyhľadávanejšie je okolie Bratislavy

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu augusta tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 24,2 tisíca cudzincov.

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 5,4 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,2 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len 21 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci augusta v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: Cudzinci z Ukrajiny, rusko-ukrajinský konflikt, Trh práce
Zdroj: Webnoviny.sk – Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku stúpa, najpočetnejšiu skupinu tvoria Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: