Po páde šesťpodlažnej budovy v Číne hlásia desiatky zranených aj nezvestných

30.4.2022 (Webnoviny.sk) – V čínskom meste Čangša sa v piatok čiastočne zrútila šesťposchodová budova. V jej troskách uviazlo zhruba 23 ľudí a ďalších 39, ktorí boli v jej blízkosti v čase kolapsu, je podľa úradov stále nekontaktovateľných.

Záchranári už z trosiek vytiahli päť ľudí a záchranné práce pokračujú. Pätica zachránených je v stabilizovanom stave v nemocnici, uviedli v sobotu úrady.

Predbežné vyšetrovanie odhalilo, že v budove bola reštaurácia, kaviareň, hotel a niekoľko bytov, informovala štátna televízia CCTV. Nájomníci vykonali v priestoroch štrukturálne zmeny a presná príčina zrútenia je stále predmetom vyšetrovania, uviedla.

Čínsky prezident Si Ťin-pching vydal pokyny na záchranu obetí „za každú cenu“. Tiež podľa tlačovej agentúry Sin-chua povedal, že je potrebné skontrolovať svojpomocne postavené budovy, aby sa vyšetrili a včas odstránili akékoľvek skryté nebezpečenstvá, aby sa predišlo výskytu veľkých nešťastí.

Viac k témam: Záchrana, Záchranári, Zrútenie budovy
Zdroj: Webnoviny.sk – Po páde šesťpodlažnej budovy v Číne hlásia desiatky zranených aj nezvestných © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: