Platnosť Grid kariet v marci končí, Sociálna poisťovňa avizuje jednoduchší spôsob prihlasovania do e-Služieb

23.3.2022 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa pripomína klientom, že platnosť tzv. Grid kariet sa končí 31. marca tohto roka. Od začiatku apríla bude možné prihlásiť sa do jej e-Služieb už len pomocou mena, hesla a mobilnej aplikácie, alebo tiež s elektronickým občianskym preukazom (eID).

Nový spôsob prihlásenia

Užívatelia e-Služieb, ktorí sa ešte stále prihlasujú pomocou Grid karty, by si mali čo najskôr aktivovať niektorý z ďalších možných prístupov. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.

Prechod na nový spôsob prihlásenia sa týka zamestnávateľov, SZČO a fyzických osôb. Pre nový prístup do e-Služieb si používatelia stiahnu jednu z aplikácií FreeOTP, Google Authenticator alebo Microsoft Authenticator do svojho smartfónu (pre Android alebo iOS).

Pomocou nej si nasnímajú QR kód z e-Služieb (len pri prvej aktivácii) a aplikácia im vygeneruje jedinečný kód, ktorým sa overí ich prístup.

Zadávanie vždy nového kódu

Pri každom ďalšom prihlásení pomocou mena a hesla vyzvú e-Služby používateľa, aby zadal jedinečný kód z mobilnej aplikácie a presmerujú ho do prostredia e-Služieb.

Klientom, ktorí pre prístup do e-Služieb Sociálnej poisťovne v súčasnosti využívajú elektronický občiansky preukaz, sa podľa poisťovne pri prihlasovaní nič nemení. Naďalej budú môcť využívať tento spôsob prihlásenia.

Viac k témam: E-Služby, fyzické osoby, Grid karta, QR kód, SZČO, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Platnosť Grid kariet v marci končí, Sociálna poisťovňa avizuje jednoduchší spôsob prihlasovania do e-Služieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: