Pentagon ohlásil ďalšiu pomoc Ukrajine, balík zahŕňa aj muníciu pre obranný systém Patriot

9.6.2023 (SITA.sk) – Americké ministerstvo obrany v piatok oznámilo, že poskytne Ukrajine ďalšiu dlhodobú vojenskú pomoc Ukrajine v sume 2,1 miliardy dolárov.

Bezpečnostné potreby Ukrajiny

Súčasťou nového balíka pomoci je financovanie munície pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a nákup systémov protivzdušnej obrany Hawk a malých dronov Puma.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Novú pomoc bude Washington poskytovať na základe Iniciatívy bezpečnostnej pomoci Ukrajine. Znamená to, že ide o financie, ktorú sa použijú v priebehu nadchádzajúcich mesiacov alebo dokonca rokov, aby sa zaručili budúce bezpečnostné potreby Ukrajiny.

Pomoc v boji proti agresorovi

Washington vo vyhlásení uviedol, že nový balík ukazuje pokračujúci záväzok USA „voči kritickým najbližším kapacitám Ukrajiny a tiež voči trvalej schopnosti ozbrojených síl Ukrajiny brániť svoje územie a odstrašovať Rusko pred agresiou z dlhodobého hľadiska”.

Administratíva amerického prezidenta Joea Bidena od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu z februára minulého roka Kyjivu poskytla bezpečnostnú pomoc v sume viac ako 37,6 miliardy dolárov.

Viac k témam: dron Puma, Protiraketový systém Patriot, protivzdušná obrana Hawk, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajina, Washington
Zdroj: SITA.sk – Pentagon ohlásil ďalšiu pomoc Ukrajine, balík zahŕňa aj muníciu pre obranný systém Patriot © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: