Pellegriniho Hlas je pripravený odvolávať premiéra Hegera aj ministra Mikulca

8.10.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) je pripravená odvolávať premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) aj ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO). Povedal to predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini v piatok v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

My sme boli dokonca ako strana prví, ktorí sa rozhodli odvolávať Eguarda Hegra, lebo sme si povedali, že už nestačí len ministrov odvolávať, ale treba celú vládu prostredníctvom premiéra. Vtedy Hlas-SD požiadal Smer-SD o podpisy, dodnes nám tie podpisy nedodal, už prešlo veľa mesiacov,“ povedal Pellegrini.

Ako dodal, nie sú však márnomyseľní a keď ich oslovia, tak návrh podporia a všetci 11 poslanci za Hlas-SD na takéto hlasovanie aj prídu.

Spôsobujú hanbu

Podľa šéfa Hlasu-SD nastal čas na odchod Eduarda Hegera, pretože nezvláda situáciu na Slovensku, je to slabý premiér a bábka v rukách Igora Matoviča (OĽaNO).

Ministra Mikulca treba podľa slov Pellegriniho odvolať, lebo spôsobil spolu s policajným prezidentom Štefanom Hamranom hanbu Slovenskej republike.

Zdá sa mi, že nevidia nič iné, ako Národnú kriminálnu agentúru (NAKA) a nevedia, že máme aj cudzineckú a hraničnú políciu. Sme deraví ako rešeto, chodia cez nás nielen ukrajinskí utečenci, ale aj Sýrčania a kadekto,“ povedal šéf Hlasu-SD.

Preverenie podplácania

Podľa neho treba preveriť, či nedochádza k podplácaniu niektorých hraničných policajtov, ktorí potom púšťajú migrantov, prípadne či nie sú zapletení sami v pašovaní ľudí cez hranice.

Treba sa pozrieť, či funguje naplno technické zabezpečenie hranice a ak je tam podstav, treba posilniť výkon služby,“ navrhuje Pellegrini.

Strana podporí návrh na zvolanie schôdze o odvolaní Mikulca a bude hlasovať za jeho odchod z funkcie, pretože „teraz je veľká šanca, aby ten človek padol.“ Následne by podľa Pellegriniho malo nasledovať vyjadrenie nedôvery celej vláde Eduarda Hegera.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Odvolávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho Hlas je pripravený odvolávať premiéra Hegera aj ministra Mikulca © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: