Pellegriniho Hlas a Smer si v prieskume udržali vedúce pozície, Sulíkova SaS sa prepadla o dve percentá

10.4.2022 (Webnoviny.sk) – Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom apríla, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 19 percent hlasov. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 30. marca až 6. apríla robila pre televíziu Markíza Agentúra Focus.

Progresívci si pohoršili

Na druhom mieste by sa podľa prieskumu zverejneného v diskusnej relácii Na telo umiestnila strana Smer-SD so ziskom 15,1 percent. Tretia skončila koaličná SaS s výsledkom 10,3 percenta.

Hnutie OĽaNO by podľa prieskumu skončilo na štvrtom mieste so ziskom 8,1 percenta hlasov. Do parlamentu by sa dostali aj Sme rodina (7,5 percenta), Progresívne Slovensko (7,3 percenta), Republika (6,9 percenta) a KDH (6,3 percenta).

Za ľudí by ostalo pred parlamentom

Naopak, pred bránami zákonodarného zboru by ostali Kotlebovci – ĽSNS (4,5 percenta), Aliancia (4,4 percenta), SNS (3,6 percenta) ako aj koaličná stana Za ľudí (2,5 percenta).

Na základe výsledkov volieb by Hlas v parlamente získal 35 kresiel, Smer 28, SaS 19, OĽaNO 15, Sme rodina a Progresívne Slovensko rovnako po 14 a Republika 13. KDH by sa v zákonodarnom zbore ušlo 12 kresiel.

Viac k témam: Parlamentné voľby, Prieskum, Prieskum preferencií politických strán, Volebný prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho Hlas a Smer si v prieskume udržali vedúce pozície, Sulíkova SaS sa prepadla o dve percentá © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: