Pekarík bude mať nového trénera. Korkut skončil po 104 dňoch v Herthe Berlín

14.3.2022 (Webnoviny.sk) – Futbalistom Herthy Berlín hrozí zostup do II. bundesligy, preto sa kluboví funkcionári rozhodli pre zmenu na poste trénera. Tayfun Korkut bol pri kormidle len 104 dní od konca novembra minulého roku. Jeho nástupca v klube slovenského reprezentanta Petra Pekaríka zatiaľ nie je známy.

Pôvodne mal 47-ročný Korkut podpísanú zmluvu do konca aktuálnej sezóny, ale zosun na predposledné 17. miesto tabuľky po sobotnej prehre v Mönchengladbachu ju predčasne ukončil. Súčasťou trénerského tímu Herthy BSC už nie je ani Chorvát Ilija Aračič.

“V prvom rade by som sa chcel poďakovať Tayfunovi Korkutovi a jeho asistentovi Ilijovi Aračičovi za ich angažovanosť v Herthe BSC od novembra minulého roku. Po sľubnom začiatku so siedmimi bodmi z prvých štyroch zápasov a pozitívnom trende sme si zanalyzovali posledných deväť zápasov v odvetnej časti sezóny a rozhodli sme sa pre zmenu na trénerskom poste,” vyhlásil športový riaditeľ Herthy Berlín Fredi Bobic na portáli športového periodika Kicker.

Pekarík odohral na pravej strane defenzívy v zápase proti Mönchengladbachu 60 minút, práve po druhom góle domácich ho vystriedal 18-ročný mladík Anton Kade.

“Momentálne sme na zostupovej priečke. Zostáva nám ešte osem zápasov na získanie potrebných bodov na udržanie sa v súťaži. Urobíme všetko preto, aby sme to dosiahli. Počítame s pozitívnymi efektmi nového začiatku,“ dodal Bobic.

Viac k témam: Futbalový súboj, II. bundesliga, Tréner
Zdroj: Webnoviny.sk – Pekarík bude mať nového trénera. Korkut skončil po 104 dňoch v Herthe Berlín © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: