Pápež František sa modlí, aby bol šampionát v Katare príležitosťou pre mier vo svete

23.11.2022 (Webnoviny.sk) – Hlava katolíckej cirkvi pápež František sa modlí za to, aby futbalové majstrovstvá sveta v Katare boli príležitosťou pre celý svet na harmóniu a mier. Aktuálne už 85-ročný Argentínčan je celoživotný futbalový fanúšik a dlhodobo propaguje šport ako spôsob solidarity a bratstva. V stredu na záver generálnej audiencie vo Vatikáne uviedol, že pozdravuje všetkých hráčov, divákov priamo na MS aj fanúšikov po celom svete.

Nech je táto dôležitá udalosť príležitosťou na stretnutia a harmóniu pre národ, podporu bratstva a mieru medzi ľuďmi. Modlime sa za mier vo svete a za ukončenie všetkých konfliktov,” povedal rodák z Buenos Aires, ktorý je pápežom od marca 2013.

Pápež František je odmalička fanúšikom klubu San Lorenzo z Buenos Aires. V utorok ho isto nepotešila šokujúca prehra výberu Argentíny, ktorý na MS 2022 podľahol reprezentácii Saudskej Arábie 1:2.

Viac k témam: generálna audiencia, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, modlitba, Pápež
Zdroj: Webnoviny.sk – Pápež František sa modlí, aby bol šampionát v Katare príležitosťou pre mier vo svete © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: