Oligarcha Abramovič presunul jachty do tureckých letovísk, v krajine sa neuplatňujú sankcie voči Rusku

22.3.2022 (Webnoviny.sk) – Už druhá superjachta patriaca ruskému oligarchovi Romanovi Abramovičovi zakotvila v niektorom z letovísk v Turecku, ktoré neuplatňuje sankcie voči Rusku pre jeho inváziu na Ukrajinu. Informovali o tom v utorok médiá v krajine polmesiaca.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Súkromná tlačová agentúra DHA uviedla, že loď Eclipse registrovaná na Bermudách zakotvila v prístave v letovisku Marmaris. O deň skôr dorazila Abramovičova luxusná jachta My Solaris, plaviaca sa taktiež pod bermudskou vlajkou, do neďalekého prístavu Bodrum. To vyvolalo protest skupiny Ukrajincov, ktorí nastúpili na malý motorový čln a pokúsili sa jachte zabrániť v zakotvení.

Turecko, ktoré je členom NATO, má úzke vzťahy s Ruskom i Ukrajinou. Inváziu Ruska na Ukrajinu síce kritizovalo, no zároveň vystupuje ako neutrálna strana, ktorá sa medzi nimi snaží robiť sprostredkovateľa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Oligarcha Abramovič presunul jachty do tureckých letovísk, v krajine sa neuplatňujú sankcie voči Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: