Obvinený expolicajt z kauzy Očistec sa postaví pred súd, uzavrie dohodu o vine a treste

9.5.2022 (Webnoviny.sk) – Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 16. mája verejné zasadnutie s obvineným bývalým policajtom Pavlom V. Ako ešte v marci informoval Úrad špeciálnej prokuratúry, ide o obvineného bývalého príslušníka Policajného zboru, ktorý bol vylúčený na samostatné konanie z trestnej veci známej ako Očistec a rovnako bol trestne stíhaný vyšetrovateľom Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR v súvislosti s nezákonnými lustráciami. Súd by mal konkrétne schvaľovať návrh dohody o vine a treste medzi prokurátorom a obvineným.

Pavlovi V. je podľa prokuratúry kladených za vinu viacero trestných činov v rámci deviatich skutkov, konkrétne činnosť pre zločineckú skupinu a s tým spojené trestné činy prijímania úplatku a zneužívania právomoci verejného činiteľa spolu s neoprávneným nakladaním s osobnými údajmi. Obvinený pôsobil v minulosti ako šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Viac k témam: Kauza Očistec, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Obvinený expolicajt z kauzy Očistec sa postaví pred súd, uzavrie dohodu o vine a treste © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: