Novela zákona zavádza reguláciu nikotínových vrecúšok, cieľom je tiež zabezpečiť ochranu mladistvých a detí

22.10.2022 (Webnoviny.sk) – Nová právna úprava zavádza na Slovensku reguláciu tzv. nikotínových vrecúšok. Poslanci Národnej rady SR (NR SR) tento týždeň schválili novelu zákona o výrobe, označovaní a predaji tabakových výrobkov a súvisiacich výrobkov. Návrh predložili poslanci z hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO).

Doterajšia právna úprava neobsahovala žiadnu reguláciu tzv. nikotínových vrecúšok, ktorá predstavuje alternatívu k fajčeniu cigariet, pri ktorej sa predpokladá, že sú menej škodlivé. Podľa predkladateľov schváleného návrhu však stále ide o výrobky s obsahom nikotínu, ktorý je návykovou látkou, a preto je potrebné vyplniť právnu medzeru s cieľom znížiť potenciálne zdravotné riziká a zabezpečiť ochranu mladistvých a detí.

Nová právna úprava sa zavádza po vzore úpravy elektronických cigariet a je plne v súlade napríklad s reguláciou nikotínových vrecúšok v Českej republike. Novela zákona vytvára priestor neskôr v ďalších legislatívnych krokoch upraviť aj zdaňovanie a ďalšiu potrebnú reguláciu.

Viac k témam: nikotínové vrecúška, Rokovanie NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Novela zákona zavádza reguláciu nikotínových vrecúšok, cieľom je tiež zabezpečiť ochranu mladistvých a detí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: