Nováčikmi v nadchádzajúcej Fortuna lige bude Podrezová a MFK Dukla, ponuku dostala aj Skalica

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Únia ligových klubov (ÚLK) ako riadiaci orgán slovenskej najvyššej futbalovej súťaže oficiálne prijalo za účastníkov Fortuna ligy 2022/2023 kluby FK Železiarne Podbrezová a MFK Dukla Banská Bystrica. Keďže v súťaži je ešte jedno voľné miesto, ponuku pôsobiť v nej dostal aj MFK Skalica. Informuje o tom web fortunaliga.sk.

Podbrezová musí doplniť mužstvo

“Oba kluby prešli skráteným licenčným konaním Licenčnej komisie SFZ a spĺňajú tak podmienky pre vstup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Oba tímy budú hrať svoje zápasy na domácich štadiónoch,” informovala ÚLK o tímoch z Podbrezovej a Banskej Bystrice.

“Sme radi, že sme opäť súčasťou Fortuna ligy. Postup sme stihli už aj patrične osláviť. Teraz nás čaká práca. Musíme doplniť mužstvo, aby bolo konkurencieschopné, budeme však veriť aj chalanom, ktorí si ligu vykopali. Za tri roky, čo nie sme súčasťou ligy, sa zmenilo toho veľmi veľa, samozrejme, v tom pozitívnom vnímaní. Máme z toho radosť, veľmi sa tešíme, že budeme toho súčasťou,“ povedal generálny manažér FK Železiarne Podbrezová Miroslav Poliaček.

Futbal pre ľudí

Banská Bystrica v minulosti pravidelne hrala v najvyššej domácej súťaži, no chýbala v nej od leta 2015. “Sme radi, že sa do najvyššej súťaže konečne vraciame. Môžem povedať, že ÚLK má vysoký kredit, verím, že spolupráca bude naďalej výborná. Boli by sme radi, ak by si na štadión našli cestu fanúšikovia. Budeme robiť všetko pre to, aby sme hrali futbal pre ľudí,“ poznamenal generálny riaditeľ MFK Dukla Banská Bystrica Ján Roháč.

Keďže najvyššiu futbalovú ligy opustili Žiar nad Hronom, Senica a Sereď, voľnú miestenku Prezídium ÚLK ponúklo Skaličanom ako tretiemu tímu II. ligy.

Nováčik Fortuna ligy

“Skalica bude musieť splniť mimoriadne použitie klubového licenčného systému, resp. skrátené licenčné konanie. Po ňom by sa mala stať tretím nováčikom Fortuna ligy,” uviedla únia.

Nový ročník futbalovej Fortuna ligy sa začne v polovici júla, prvé kolo je na programe od 15. do 17. júla 2022. ÚLK avizuje, že program základnej časti FL bude známy v nasledujúcich dňoch.

Viac k témam: Fortuna liga, Futbaloví fanúšikovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Nováčikmi v nadchádzajúcej Fortuna lige bude Podrezová a MFK Dukla, ponuku dostala aj Skalica © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: