Nie každý Putin je vrah, ukrajinský menovec ruského prezidenta si neplánuje zmeniť priezvisko

20.3.2022 (Webnoviny.sk) – Má priezvisko, ktoré stelesňuje momentálne azda najnenávidenejšieho človeka na Zemi. Ukrajinský futbalista Viktor Putin z poľskej Unie Tarnów pôsobiacej vo štvrtej najvyššej súťaži napriek tomu vraví, že sa mu jeho priezvisko páči a neplánuje si ho zmeniť len preto, že sa tak volá aj ruský prezident.

Podobný názor prezentovali i fanúšikovia Unie, ktorí počas ostatného domáceho zápasu vyvesili transparent s nápisom “Nie každý Putin je vrah”.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Rusi rabujú v obchodoch

Ako uviedol v rozhovore pre web Gazeta Krakowska, momentálne sa dokáže iba ťažko sústrediť na futbal. Zvlášť, keď jeho rodičia a súrodenci sú v oblasti, ktorá sa medzičasom dostala pod kontrolu ruskej armády.

“Žijú v malom mestečku neďaleko Chersonu, ktorý leží na Dnepri neďaleko Krymu. Pred pár dňami vybuchla tanková munícia 50 metrov pred naším domom, v záhrade. Našťastie sa nikomu nič nestalo. Keď telefonujem domov, zakaždým počujem zvuk streľby,” prezradil.

Vraví, že jeho najbližší sa musia spoliehať na zásoby, pretože obchody sú vyrabované ruskými vojakmi. “Chodia po obchodoch a kradnú, pretože sú hladní. Obávam sa, aby nezačali chodiť aj do domov.”

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Obnova Ukrajiny

Aj keď prorusky orientovaní ľudia pripisujú vypuknutie vojny na Ukrajine Západu a NATO, hráč Tarnówa sa tým nenechal negatívne ovplyvniť. Tvrdí, že hoci sa vždy vravievalo, že Rusi a Ukrajinci sú bratia, nebolo to celkom tak.

“Rusi sa stále považovali za lepších a vždy chceli, aby sme ich počúvali, boli pod nimi… To sa však nestalo a preto vypukla táto hrozná vojna,” ponúkol pohľad na príčinu vypuknutia vojny.

Momentálne si najviac želá, aby vojna neublížila nikomu z jeho rodiny, čo najskôr sa skončila a aby Ukrajina čo najmenej trpela.

“Bude ťažké ju prestavať, aby bola opäť taká krásna ako predtým. Dúfam, že to všetko zvládneme,” zaželal si ukrajinský futbalista Viktor Putin, ktorý v mládežníckych časoch zdieľal internátnu izbu s útočníkom portugalského klubu Benfica Lisabon Romanom Jaremčukom.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Nie každý Putin je vrah, ukrajinský menovec ruského prezidenta si neplánuje zmeniť priezvisko © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: