Nezvestnú ženu z Budče podľa polície zavraždil jej manžel, ktorý najprv nahlásil jej zmiznutie

19.3.2022 (Webnoviny.sk) – Nezvestnú 39-ročnú ženu z Budče (okr. Zvolen) mal zabiť jej 46-ročný manžel, ktorý jej zmiznutie nahlásil. Polícia SR – Banskobystrický kraj vo svojom profile na sociálnej sieti dodala, že nezvestná bola od rána 11. marca.

Skutok sa podľa polície pravdepodobne stal v noci zo štvrtka na piatok 11. marca v rodinnom dome v obci Budča. Polícia priblížila, že muž mal po predchádzajúcej slovnej hádke a fyzickej roztržke úmyselne usmrtiť svoju manželku.

Mužovi hrozí aj doživotie

Za takýto obzvlášť závažný zločin vraždy, ktorý bol úmyselne spáchaný na chránenej osobe, hrozí trest odňatia slobody na 20 – 25 rokov alebo trest odňatia slobody na doživotie.

Manžel polícii uviedol, že jeho manželka je nezvestná od piatka rána. Ráno mala odísť z domu do práce a odvtedy o nej nemal žiadne informácie.

Vyšetrovanie pokračuje

Oznámenie o nezvestnosti svojej manželky podal na políciu vo Zvolene večer v nedeľu 13. marca. V utorok 15. marca mu bola ako podozrivému obmedzená osobná sloboda.

„Po vykonaní ďalších procesných úkonov, zaistení stôp a na základe vykonaného dokazovania vo štvrtok (17. marca) vyšetrovateľ muža obvinil a spracoval podnet na vzatie obvineného do väzby. Vyšetrovanie tohto závažného prípadu ďalej pokračuje,“ objasnila polícia.

Viac k témam: Krimi, Vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezvestnú ženu z Budče podľa polície zavraždil jej manžel, ktorý najprv nahlásil jej zmiznutie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: