Nezamestnanosť v krajinách OECD klesla na úroveň pred pandémiou, pokračuje pozitívny trend

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nezamestnanosť v krajinách združených v Organizácii pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) bola vo februári v priemere na úrovni 5,2 percenta, čiže sa znížila z januárových 5,3 percenta. Prvýkrát pritom klesla pod úroveň z obdobia pred pandémiou koronavírusu. Zároveň bola najnižšia od roku 2001, odkedy má OECD údaje k dispozícii.

V ekonomikách OECD bolo vo februári 34,9 milióna nezamestnaných, čiže o 700-tisíc menej ako pred vypuknutím pandémie. Organizácia o tom informovala v správe, ktorú zverejnila v utorok.

Najnovší pokles nezamestnanosti je pokračovaním pozitívneho trendu a vítanou správou pre krajiny OECD. Avšak vzhľadom na zvýšenú globálnu neistotu a geopolitické napätie budeme situáciu naďalej pozorne monitorovať,” uviedol hlavný štatistik OECD Paul Schreyer.

V eurozóne sa miera nezamestnanosti vo februári znížila na 6,8 percenta z januárových 6,9 percenta. O dve desatiny percentuálneho bodu (pb) klesla vo Fínsku, Grécku, Holandsku a Španielsku. Zreteľne sa nezamestnanosť zmenšila aj v Kanade a Turecku a miernejšie aj v USA a Japonsku.

Viac k témam: Nezamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Nezamestnanosť v krajinách OECD klesla na úroveň pred pandémiou, pokračuje pozitívny trend © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: