New York Rangers náhle povolali Húsku, v kádri reprezentácie SR tak opäť došlo k zmenám

4.5.2022 (Webnoviny.sk) – Vedenie slovenskej hokejovej reprezentácie musí aj počas aktuálneho týždňa robiť operatívne zmeny v kádri, ktorý sa v Žiline pripravuje na domáci Kaufland Cup a budúcotýždňový štart majstrovstiev sveta vo Fínsku.

Pôvodne sa mal počas najbližších dní pripojiť k tímu brankár Adam Húska, ktorý drvivú väčšinu tejto sezóny strávil v klube zámorskej AHL Hartford Wolf Pack. Dvadsaťštyriročného zvolenského rodáka však vedenie tímu NHL New York Rangers na poslednú chvíľu povolalo do tzv. taxi tímu, keďže sa zranila klubová trojka Keith Kinkaid.

Situácia sa skomplikovala

“Adama povolali na poslednú chvíľu do taxi tímu. Skomplikovalo nám to situáciu, ale po porade s trénermi sme povolali Dominika Riečického. Situáciu okolo Adama Húsku budeme vyhodnocovať deň po dni a uvidíme, ako sa vyvinie. Jeho účasť v prvom tíme Rangers môže byť otázka dní, ale aj týždňov,” informoval asistent generálneho manažéra reprezentácie Oto Haščák, cituje ho oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Návrat do národného tímu

Dominik Riečický absolvoval s výberom SR predchádzajúce dva týždne prípravy a zasiahol aj do jedného zo štyroch prípravných duelov. Vedenie reprezentácie ho však pred aktuálnym blokom prípravy vyradilo z kádra, miesto mal uvoľniť práve spomenutému Húskovi. Všetko je napokon inak a gólman HC Košice je späť v národnom tíme.

Posledné zápasy pred MS

Zverenci trénera Craiga Ramsayho počas tohto týždňa odohrajú posledné dve stretnutia pred MS 2022, vo štvrtok si v Žiline zmerajú sily s Nórmi a v sobotu s Francúzmi.

Na kempe pod Dubňom sa k Slovákom pripojili už aj obrancovia Martin Gernát, Šimon Nemec a útočníci Jozef Baláž, Adrián Holešinský, Miloš Roman, Juraj Slafkovský a Adam Sýkora. V stredu pricestujú Daniel Gachulinec so Samuelom Takáčom a v piatok štvrtok aj Tomáš Tatar.

Viac k témam: Kaufland Cup, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2022, NHL National Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – New York Rangers náhle povolali Húsku, v kádri reprezentácie SR tak opäť došlo k zmenám © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: