Nemecko za Putina neobnoví predošlé vzťahy s Ruskom, Steinmeier vyzval na zastavenie „barbarstva“

12.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier vyzval ruského lídra Vladimira Putina, aby stiahol svojich vojakov z Ukrajiny a zastavil „barbarstvo”. Zdôraznil zároveň, že Nemecko neobnoví predošlé vzťahy s Ruskom, kým bude pri moci Putin.

Steinmeier to povedal v utorok počas návštevy Varšavy, kam pricestoval, aby diskutoval s poľským prezidentom Andrzejom Dudom o podpore ukrajinského boja a o pomoci miliónom utečencov, ktorí ušli pred vojnou.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Toto barbarstvo, ktoré vidíme každý deň, sa musí zastaviť,” povedal nemecký prezident na spoločnej tlačovej konferencii so svojim poľským partnerom. Minulý týždeň Steinmeier priznal chyby v politike voči Rusku v čase, keď bol na svojich predchádzajúcich postoch. Nemecko vtedy presadzovalo dialóg s Putinom a s Ruskom rozvíjalo úzke energetické vzťahy. Steinmeier bol šéfom úradu kancelára Gerharda Schrödera a ministrom zahraničných vecí vo vláde kancelárky Angely Merkelovej.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Nemecko za Putina neobnoví predošlé vzťahy s Ruskom, Steinmeier vyzval na zastavenie „barbarstva“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: