NATO sa musí pripraviť na posilňovanie svojho východného krídla

17.3.2022 (Webnoviny.sk) – Severoatlantická aliancia (NATO) sa musí pripraviť na systematické fyzické posilňovanie svojho východného krídla. Prítomnosť ozbrojených síl pomôže zvýšiť obranyschopnosť Slovenska.

Vyplýva to zo záverov rokovaní ministrov obrany členských štátov NATO. Témou stretnutia boli aktuálne bezpečnostné otázky. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR (MO SR) Martina Kovaľ Kakaščíková v tlačovej správe.

Slovensko sa výraznou mierou podieľa na celkovom úsilí poskytovať Ukrajine pomoc s dôrazom na jej potreby a tiež na to, aby sa predišlo možnej eskalácii smerom k širšiemu vojenskému konfliktu medzi NATO a Ruskom,“ uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Šéf rezortu obrany pripomenul tiež dlhodobé pôsobenie ruskej propagandy a hybridných aktivít na území Slovenska. „Len tento týždeň sme sa rozhodli vyhostiť troch takzvaných ruských diplomatov za špionážne aktivity. Toto je len začiatok. Som presvedčený, že špionážnu a dezinformačnú sieť, ktorú u nás vytvorila ruská ambasáda a jej pridružené subjekty, sa nám podarí rozložiť,“ uzavrel minister.

Viac k témam: Bezpečnostné opatrenia, Humanitárna pomoc, Ozbrojené sily SR, Pomoc, Ruská propaganda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – NATO sa musí pripraviť na posilňovanie svojho východného krídla © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: