Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie, povedal Zelenskyj počas odovzdávania cien Grammy (video)

4.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 4. marca 2022, 9:05

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na odovzdávaní cien Grammy vystúpil prostredníctvom vopred nahratého videa, v ktorom požiadal o podporu pri rozprávaní príbehu o ruskej invázii na Ukrajine.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

„Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie. Spievajú raneným v nemocniciach aj tým, ktorí ich nepočujú. Ale hudba aj tak prerazí,“ povedal Zelenskyj a vyzval publikum, aby naplnilo ticho svojou hudbou. „Naplňte ho dnes, aby ste povedali náš príbeh. Povedzte pravdu o vojne na svojich sociálnych sieťach, v televízii, podporte nás akýmkoľvek spôsobom, ktorým môžete, ale nie tichom. A potom mier príde do všetkých našich miest.“

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Po Zelenského posolstve vystúpil John Legend so svojou piesňou „Free“ s ukrajinskými hudobníkmi Siuzannou Iglidan a Mikou Newton, ako aj dramatičkou a scenáristkou Ľubou Jakimčukovou, pričom na obrazovkách za nimi sa premietali zábery z vojny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Odovzdávanie cien Grammy 2022 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Udeľovanie cien Grammy, Ukrajinský prezident, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Naši hudobníci nosia namiesto smokingov nepriestrelné oblečenie, povedal Zelenskyj počas odovzdávania cien Grammy (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: