NAKA zadržala Kaliňáka, exministra vnútra obvinili spolu s Ficom

20.4.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 20. apríla 11:29

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v stredu ráno zadržala exministra vnútra Roberta Kaliňáka. Ako informuje Denník N, spolu s predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom sú obvinení zo založenia a zosnovania zločineckej skupiny.

Zadržaný mal byť aj Para

Fica podľa spomínaného denníka nemohli zadržať, lebo na to treba súhlas parlamentu. Prípad má súvisieť s kauzou Očistec a zadržaný mal byť aj advokát Marek Para.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

V súvislosti s obvinením Fica, zatiaľ Národná rada SR (NR SR) oslovená orgánmi činnými v trestnom konaní nebola. Informoval o tom podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti.

Na väzbu treba súhlas poslancov

Zatiaľ na to podľa jeho slov zrejme nebol dôvod, pretože podľa Ústavy SR, ak bol poslanec pristihnutý a zadržaný pri trestnom čine, príslušný orgán je povinný to ihneď oznámiť predsedovi NR SR a predsedovi Mandátového a imunitného výboru NR SR.

„Z toho, čo bolo zatiaľ medializované, poslanec Fico nebol pristihnutý pri páchaní trestného činu, pretože pravdepodobne ide o prípad z minulosti,” vysvetlil Grendel s tým, že poslanca nemožno vziať do väzby bez súhlasu parlamentu.

„O tom, či bude vyšetrovateľ a prokurátor žiadať väzobné stíhanie, zatiaľ OČTK neinformovali. Ako podpredseda NR SR poverený zastupovaním predsedu parlamentu by som o tom už musel vedieť,” dodal Grendel.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kauza Očistec, Mandátový a imunitný výbor NR SR, Podpredseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA zadržala Kaliňáka, exministra vnútra obvinili spolu s Ficom © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: