Najvyšší súd potvrdil členom drogového gangu dlhoročné tresty za výrobu pervitínu

22.11.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší súd SR dnes potvrdili dlhoročné tresty, ktoré ešte v apríli uložil Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici ôsmim obžalovaným v súvislosti s výrobou pervitínu.

Slavomír Weiss si tak vo väzení odsedí 24 rokov, Ján Štibráni 22, Roman Kučera 23, Miroslav Purgi 20 a pol roka, Peter Uríček 22, Marek Škorvaga 12 a Adam Dobiš 21 rokov a osem mesiacov. Selim Ajdrarovič, ktorý je na úteku, by si vo väzení mal odsedieť 20 a pol roka. Väčšine obžalovaných zároveň súd uložil trest prepadnutia majetku. Odvolací súd zároveň potvrdil oslobodzujúci rozsudok nad obžalovaným Petrom Tóthom, ktorý už ale bol odsúdený v rámci zločineckej skupiny zvanej „kolotočári“. Dnešné rozhodnutie najvyššieho súdu je právoplatné.

Podľa orgánov činných v trestnom konaní vyrobili odsúdení v období rokov 2015 až 2018 minimálne 60 kilogramov metamfetamínu v celkovej hodnote 4,7 milióna eur. Zadržaní a obvinení boli v rámci policajných akcii Venal zameraných na drogovú trestnú činnosť v meste Sereď a jeho okolí. Prokuratúra pôvodne požadovala uznať obžalovaných za vinných zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Špecializovaný a tiež najvyšší súd sa s týmto nestotožnili. Skonštatovali však, že obžalovaní sa dopúšťali trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov ako organizovaná skupina.

V rámci akcií Venal 1 až 6 zameraných na drogový trestnú činnosť v Seredi a jej okolí a tiež v mestách Galanta a Trnava obvinila polícia celkovo 72 osôb. Viac ako 20 osôb pôsobiacich v zločineckých skupinách už bolo aj právoplatne odsúdených. Členovia zločineckých skupín sa primárne zaoberali výrobou a predajom pervitínu, ale aj iných drog.

Viac k témam: Akcia Venal, organizovaná skupina, Pervitín, Súdy, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd potvrdil členom drogového gangu dlhoročné tresty za výrobu pervitínu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: