Najvyšší správny súd vyhovel návrhu Žilinku, disciplinárne potrestal Lipšica pokarhaním

20.5.2022 (Webnoviny.sk) – Najvyšší správny súd SR (NSS SR) na návrh generálneho prokurátora Maroša Žilinku disciplinárne potrestal špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica pokarhaním.

Generálny prokurátor Žilinka podal návrh na začatie disciplinárneho konania proti Lipšicovi ešte v auguste minulého roka. Špeciálny prokurátor sa mal disciplinárneho previnenia dopustiť 28. júla 2021.

Špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom

Podľa generálneho prokurátora bez znalosti spisu verejne „špekulatívne a zavádzajúcim spôsobom“ polemizoval o obvinení vznesenom prostredníctvom vyšetrovateľa špecializovaného tímu Úradu inšpekčnej služby v právoplatne neskončenej trestnej veci, ktorá nepatrila do pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry. Išlo konkrétne o obvinenie svedkov okolo Petra P. prezývaného Tiger. Prípad dozorovala Krajská prokuratúra v Bratislave.

Lipšic sa konkrétne vyjadril, že špeciálna prokuratúra so znepokojením vníma snahy zabrzdiť vyšetrovanie Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v kauze Očistec. podľa prvého námestníka Jozefa Kanderu týmto špeciálny prokurátor neprípustne polemizoval s uznesením o vznesení obvinenia a tým dehonestoval vyšetrovateľa inšpekcie ako aj dozorového prokurátora.

Nikdy verbálne nezaútočil

Lipšic oponoval, že nikdy verbálne nezaútočil na žiadneho prokurátora aj keď sa na jeho adresu vyjadrovali iní.

Zopakoval tiež, že prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorí dozorujú medializované kauzy, čelia nevyberaným útokom a on by bol najradšej, keby sa ich zastala Generálna prokuratúra SR.

Viac k témam: Kauza Očistec, Súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší správny súd vyhovel návrhu Žilinku, disciplinárne potrestal Lipšica pokarhaním © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: