Najväčšiu skupinu nezamestnaných tvoria mladí ľudia z Prešovského a Košického kraja

28.3.2022 (Webnoviny.sk) – Takmer štvrtinu evidovaných nezamestnaných na Slovensku ku koncu februára tohto roka tvorili mladí ľudia vo veku do 29 rokov. Išlo o 44,9 tisíca osôb z celkového počtu 202,1 tisíca nezamestnaných.

Množstvo mladých ľudí bez práce

Do 20 rokov malo 5,7 tisíca ľudí bez práce, vo veku od 20 do 24 rokov bolo 18,5 tisíca nezamestnaných a 20,7 tisíca uchádzačov o zamestnanie malo 25 až 29 rokov.

Takmer 14,8 tisíca ľudí bez práce bolo na konci minulého mesiaca vo veku nad 60 rokov. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

V Prešovskom kraji evidujú najviac uchádzačov

Najviac uchádzačov o zamestnanie vo veku do 29 rokov bolo ku koncu druhého mesiaca tohto roka v Prešovskom a Košickom kraji.

V Prešovskom kraji išlo o 12,4 tisíca ľudí a Košický kraj evidoval v tejto vekovej kategórii 9,3 tisíca nezamestnaných. Tretí najhorší je v tomto ukazovateli Banskobystrický kraj, kde malo do 29 rokov 6,8 tisíca evidovaných nezamestnaných.

Miera nezamestnanosti pomaly klesá

Naopak, najmenšie problémy so zamestnávaním mladých ľudí majú Trnavský, Bratislavský a Trenčiansky kraj. V týchto troch krajoch bolo na konci minulého mesiaca od 2,7 tisíca do 2,8 tisíca ľudí do 29 rokov.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku vo februári klesla o 0,10 percentuálneho bodu na 6,86 percenta. Celková miera nezamestnanosti sa oproti januáru tohto roka znížila o 0,10 percentuálneho bodu na 7,48 percenta.

Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie, teda pripravených ihneď nastúpiť do práce, v druhom mesiaci tohto roka medzimesačne klesol o 2,6 tisíca na takmer 185,4 tisíca.

Viac k témam: Nezamestnanosť v SR, uchádzači o zamestnanie, Zamestnanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Najväčšiu skupinu nezamestnaných tvoria mladí ľudia z Prešovského a Košického kraja © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: