Naďovo ministerstvo chce povoliť ozbrojeným silám USA prelety vzdušným priestorom Slovenska

3.3.2022 (Webnoviny.sk) – Ozbrojeným silám USA by sa malo udeliť povolenie na prelety vzdušným priestorom Slovenska. Vyplýva to z návrhu na aktualizáciou súhlasu vlády SR s prítomnosťou zahraničných ozbrojených síl na Slovensku a s vyslaním ozbrojených síl SR mimo slovenského územia na účel vojenských cvičení v prvom polroku 2022, ktorý na štvrtkovom rokovaní schválila vláda.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ministerstvo obrany SR, ktoré predložilo materiál na vládu vysvetlilo, že v nadväznosti na vývoj bezpečnostnej a geopolitickej situácie v Európe boli vykonané zmeny v procese plánovania prítomnosti zahraničných ozbrojených síl na území SR.

Z daného dôvodu je nutná aktualizácia, na základe ktorej sa navrhuje udelenie povolenia na prelety ozbrojených síl členských krajín NATO vzdušným priestorom SR na podporu operácií na zabezpečenie kolektívnej obrany NATO, udržanie mieru a stability v euroatlantickom priestore, na humanitárne misie, na cvičenia vo vzdušnom priestore SR a na prepravu delegácií, materiálu, umožnenia leteckých opráv a tankovania za letu nad územím SR.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Minister obrany SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Naďovo ministerstvo chce povoliť ozbrojeným silám USA prelety vzdušným priestorom Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: