Naď upozornil na list člena protifašistických bojovníkov, nesie v sebe prvky propagandy a hovorí aj o Ukrajine (foto)

26.5.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) vo svojom profile na sociálnej sieti upozorňuje na list jedného z členov Zväzu protifašistických bojovníkov (SZPB) z Trenčína, ktorý mesačník Obrana Ministerstva obrany SR (MO SR) označuje za fašistický a propagandistický plátok. Autor listu tiež hovorí o tom, že na Ukrajine prebieha demilitarizácia a denacifikácia.

Porušenie zákona aj ohrozenie mieru

Naď pisateľovi odporúča, aby prehodnotil svoje zotrvanie v SZPB. „Jeho komunikácia a hodnotové nastavenie nie je pre zväz dobrou vizitkou a domnievam sa, že nemá nič spoločné s hodnotovým smerovaním organizácie,“ skonštatoval minister.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Domnieva sa tiež, že v prípade listu môže ísť aj o porušenie zákona či o ohrozenie mieru a schvaľovanie vojnovej agresie, listom by sa preto mali zaoberať aj orgány činné v trestnom konaní.

„Zároveň vyzývam vedenie SZPB, aby takýchto jedincov vyradil spomedzi svojich radov a aby verejnosti jasne poskytol stanovisko v mene celej organizácie, ktorým odsúdi ruské konanie,“ uviedol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Naď pozná veľa slušných členov

Šéf rezortu obrany doplnil, že osobne pozná veľa slušných a hodnotovo správne zorientovaných členov SZPB, ktorí svoju prácu vykonávajú dobre.

„Dokonca takých, ktorí nám aj osobne pomáhajú v našej spoločnej pomoci Ukrajincom proti odpornej agresii Putinovho krutého režimu, ktorý je zodpovedný za tisíce nevinných obetí na Ukrajine vrátane stoviek detí,“ uzavrel minister.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď upozornil na list člena protifašistických bojovníkov, nesie v sebe prvky propagandy a hovorí aj o Ukrajine (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: