Naď ocenil pamätnými medailami niekoľko osobností, putovali hrdinom SNP a vojakom prepusteným zo služby počas normalizácie

15.3.2022 (Webnoviny.sk) – Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v utorok v priestoroch rezortu ocenil pamätnými medailami osobnosti, ktoré počas svojho života významným spôsobom prispeli k ochrane hodnôt slobody a demokracie.

Sú medzi nimi účastníci národného boja za oslobodenie, významné osobnosti Slovenského národného povstania aj členovia Združenia vojenskej obrody Slovenska.

Medaily aj za publikačnú činnosť

Minister udelil pamätné medaily aj ďalším osobám, a to za publikačnú činnosť, zachovávanie vojenskej histórie a zvyšovanie povedomia o účastníkoch národného boja za oslobodenie. Tlačovú správu poskytla hovorkyňa rezortu obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Pamätné medaily odovzdali celkovo 17 oceneným vrátane štyroch priamych účastníkov národného boja za oslobodenie, z ktorých trom minister Naď udelil pamätné medaily in memoriam.

Možnosť žiť v mieri a slobode

„Nezabúdajme na hrdinov Slovenského národného povstania, ktorí nám skrz ich odvahu darovali to najcennejšie – možnosť žiť v mieri a slobode. Udalosti dnešných dní nám ukazujú krehkosť týchto ideálov, ktoré naši predkovia bránili aj za cenu vlastného života,“ uviedol Naď.

V prípade členov Združenia vojenskej obrody Slovenska šéf rezortu obrany pripomenul, že ide o bývalých vojakov z povolania a civilných zamestnancov vojenskej správy, ktorí boli v časoch normalizácie nezákonne prepustení zo služobného, respektíve pracovného pomeru z politických dôvodov.

Viac k témam: medaily
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď ocenil pamätnými medailami niekoľko osobností, putovali hrdinom SNP a vojakom prepusteným zo služby počas normalizácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: