Naď: Na Slovensko prichádza systém protivzdušnej obrany Patriot, nie je náhradou za ruský systém S-300

20.3.2022 (Webnoviny.sk) – Prvé jednotky, ktoré majú na starosti rozmiestnenie systému protivzdušnej obrany Patriot, postupne prichádzajú na územie Slovenskej republiky. Proces bude pokračovať aj v ďalších dňoch. Na sociálnej sieti to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO).

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Dočasne bude systém podľa ministra umiestnený na leteckej základni vzdušných síl Sliač, ďalšie priestory nasadenia sú aktuálne konzultované s odborníkmi na spôsobilosti systému Patriot tak, aby ochranný dáždnik pokrýval čo najväčšie územie SR, vrátane stanovených prioritných cieľov na ochranu.

„Zároveň opakovane potvrdzujem, že systém Patriot nie je náhradou za starý ruský systém S-300, ale ide o ďalší prvok na obranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky. Systém S-300 sa však vzhľadom na jeho vek, technický stav, nedostačujúce spôsobilosti a tiež faktickú závislosť na Ruskej federácii, ktorá je po nevyprovokovanej agresii na Ukrajine pre akúkoľvek vojenskú spoluprácu absolútne neprijateľná, budeme snažiť v budúcnosti nahradiť iným systémom, ktorý by bol plne kompatibilný s našimi spojencami a zaistil by vyššiu obranyschopnosť Slovenskej republiky,“ ozrejmil minister obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Protiraketový systém Patriot, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Naď: Na Slovensko prichádza systém protivzdušnej obrany Patriot, nie je náhradou za ruský systém S-300 © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: