Na Ukrajine údajne zahynulo 11-tisíc ruských vojakov, okupanti sú demoralizovaní a chcú dezertovať

7.3.2022 (Webnoviny.sk) – V doterajšom priebehu vojny na Ukrajine zabila tamojšia armáda viac ako 11-tisíc ruských vojakov. Na Facebooku to uviedol generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl. Toto tvrdenie však zatiaľ nebolo možné nezávisle overiť. Ruská armáda neponúka pravidelné aktualizácie o svojich obetiach, akurát v stredu uviedla, že dosiaľ prišla Moskva o 498 vojakov.

Podľa orientačných odhadov ukrajinskej armády Rusko prišlo aj o 285 tankov, 985 bojových obrnených vozidiel, 109 diel, 50 raketometov, 21 protiraketových systémov, 44 lietadiel, 48 helikoptér, 447 áut, dva motorové člny, 60 palivových nádrží a štyri drony.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ukrajinská armáda tvrdí, že predovšetkým v Luhanskej oblasti je frontová línia posiata mŕtvymi ruskými vojakmi. Iba počas soboty bolo 650 zranených príslušníkov ruských síl prevezených do centrálnej mestskej nemocnice v obci Brianka v Luhanskej oblasti.

Väčšina je vo vážnom stave s mnohopočetnými zraneniami od črepín a odtrhnutými končatinami. Pre nedostatok voľných miest v nemocnici neprijímajú ruských vojakov s ľahkými zraneniami. Rusi v tejto oblasti sú údajne demoralizovaní a hľadajú spôsoby, ako dezertovať.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Ukrajine údajne zahynulo 11-tisíc ruských vojakov, okupanti sú demoralizovaní a chcú dezertovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: