Na strechu chaty v Jasnej sa zrútil paraglajdista a poranil si chrbticu, pomáhali mu horskí záchranári

25.3.2022 (Webnoviny.sk) – V piatok popoludní požiadali Horskú záchrannú službu (HZS) o pomoc turisti, ktorí ohlásili pád paraglajdistu na strechu jednej z chát v oblasti Lúčky v stredisku Jasná.

Ako informovala Horská záchranná služba (HZS) na sociálnej sieti, na miesto boli vyslaní záchranári z oblastného strediska HZS Nízke Tatry. Muž bol prevesený cez hrebeň strechy. Pri páde si spôsobil si úraz chrbtice a poškodil krytinu na streche.

„Po vyšetrení a zafixovaní postihnutého bola o súčinnosť požiadaná posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby. Muža za pomoci navijaka zložili zo strechy. V starostlivosti lekára posádky leteckých záchranárov bol transportovaný do nemocnice na ďalšie ošetrenie,” popísala HZS s tým, že slovenskému paraglajdistovi pomáhali traja profesionálni a traja dobrovoľní záchranári HZS v súčinnosti s hasičmi a políciou.

Viac k témam: Paraglajdista
Zdroj: Webnoviny.sk – Na strechu chaty v Jasnej sa zrútil paraglajdista a poranil si chrbticu, pomáhali mu horskí záchranári © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: