Na Slovensku podľa Fica pôsobí hydra, čo chce zlikvidovať opozíciu a „doberman“ Mikulec plní príkazy Matoviča

27.4.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico sa ospravedlnil poslancovi vládneho hnutia Sme rodina Martinovi Borguľovi, ktorý má byť podľa medializovaných informácií obvinený za úplatok 50-tisíc eur.

„V podstate sa stal mojou obeťou,“ povedal Fico počas prednášania návrhu na odvolanie Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra v pléne parlamentu.

Polícia mala Borguľu vypaľovať

Fico uviedol, že nie je možné, ak je niekto rok – dva v pozícii poškodeného, aby sa v priebehu niekoľkých hodín stal obvineným. Hnutie Sme rodina za poslancom Martinom Borguľom stojí a hovorí, že v skutočnosti ho polícia „vypaľovala“.

Podľa Fica sa niečo podobné ako Martinovi Borguľovi môže stať každému jednému poslancovi koalície. „Skúste neposlúchať a uvidíte, čo sa vám stane,“ povedal Fico.

Hydra má zlikvidovať opozíciu

Šéf Smeru-SD hovorí, že na Slovensku funguje hydra špeciálne vybraných operatívnych policajtov. Ide o skupiny vyšetrovateľov v Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) a skupiny na špeciálnej prokuratúre, Špecializovanom trestnom súde a na Najvyššom súde SR.

„Táto hydra má za úlohu zlikvidovať opozíciu,“ vyhlásil Fico s tým, že koalícia vo voľbách v roku 2024 povie, že nie je koho voliť, tak ľudia majú voliť súčasné vládne strany.

Mikulec plní Matovičove pokyny

Podľa Fica existuje telefón, v ktorom je komunikácia medzi ministrom Mikulcom a niekdajším policajným prezidentom Milanom Lučanským o živých spisoch.

„Minister Mikulec je významnou hlavou tejto hydry, plní špinavé pokyny. Doberman Mikulec robí to, čo mu nadiktuje Matovič,“ hovoril Fico a dodal, že v srdci nemá revanš.

Minister Mikulec čelí odvolaniu piaty raz. Tento rok je odvolávaný tretíkrát.

Viac k témam: Obvinenie Roberta Fica a Roberta Kaliňáka, Odvolanie z funkcie, Odvolávanie Mikulca
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensku podľa Fica pôsobí hydra, čo chce zlikvidovať opozíciu a „doberman“ Mikulec plní príkazy Matoviča © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: