Na Slovensko sa pomaly vracia život spred pandémie, Heger chce novou výzvou podporiť spoločenské či športové aktivity

11.4.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) vyhlásil výzvu na podporu rozvoja komunitného života po pandémii, najmä na spoločenské a športové aktivity. Sumu 300-tisíc eur určenú na výzvu vyčlení premiér zo svojej rezervy.

Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR informoval, že výzva bude otvorená do 23. mája. Zapojiť sa môžu samosprávy, mimovládne a neziskové organizácie, nadácie, cirkvi, ale aj výchovno-vzdelávacie inštitúcie. Maximálna výška požadovanej a poskytnutej dotácie je 10-tisíc eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

„Na Slovensko sa pomaly vracia život, ktorý sme žili pred pandémiou. Opatrenia sa uvoľňujú a ľudia sa postupne opäť začínajú stretávať. Dúfam, že aj táto výzva pomôže v rozvoji komunitného života a podporí rôzne spoločenské aktivity, ktoré ľudí spájajú,“ ozrejmil Heger.

Z rezervy predsedu vlády je vyhlásená aj výzva na podporu aktivít zameraných na zvýšenie gramotnosti, boj proti informačným hrozbám a boj proti šikane.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensko sa pomaly vracia život spred pandémie, Heger chce novou výzvou podporiť spoločenské či športové aktivity © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: