Na Slovensko dorazilo z vojnou zmietanej Ukrajiny viac ako 153-tisíc ľudí, ide najmä o matky s deťmi (foto)

9.3.2022 (Webnoviny.sk) – Za posledných 24 hodín vybavili na hraničných priechodoch na vstupe z Ukrajiny 12 613 osôb. Celkový počet vybavených vstupujúcich osôb na hraničných priechodoch z územia Ukrajiny na Slovensko od vypuknutia konfliktu je viac ako 153-tisíc.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Matky s deťmi utekajú pred bombardovaním

Informovala o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Polícia naďalej zaznamenáva intenzívny prechod peších cestujúcich na vstupe na Slovensko.

Ide hlavne o matky s deťmi a štátnych príslušníkov z tretích krajín. Bárdyová podotkla, že všetci uvádzajú strach o život pre situáciu na Ukrajine.

Čakacie doby na hraniciach

Na hraničnom priechode Ubľa vybavili na vstupe z Ukrajiny 2 718 osôb. Vybavovací proces prebieha priebežne. Čakacia doba sa pohybuje okolo štyroch hodín. Vo Vyšnom Nemeckom vybavili za posledný deň spolu 8 442 osôb, aktuálna čakacia doba sa pohybuje okolo šiestich hodín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Polícia na hraničnom priechode Veľké Slemence na vstupe z Ukrajiny vybavila 1 630 osôb, tu prebieha vybavovací proces plynule bez čakania.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Hraničné priechody, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensko dorazilo z vojnou zmietanej Ukrajiny viac ako 153-tisíc ľudí, ide najmä o matky s deťmi (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

%d blogerom sa páči toto: